Vasthi


Přejdi na obsah

VÝSTAVY


Mezinárodní výstava psů všech plemen Brno 10. - 11. 2. 2007

Brno. Vypravili jsme se pro další vavříny :-) Řeknu vám, že tolik lidí a psů pohromadě se jen tak nevidí. Jenom v sobotu bylo na pořadu 2200 psů, počítáme-li, že ke každému psu byli průměrně dva lidé, tak to máme 4400 lidí, počítáme-li, že ke každému psu bylo průměrně 0,5 návštěvníka, vychází nám 7700 živočichů v jedné chvíli na jednom místě. A podle toho to taky vypadalo, všude davy, přes lidi nebylo na psy málem ani vidět. Ale co mě překvapilo, u pejskařů, kterým zvlášť by to mělo vadit, byla úroveň čistoty hodně nízká. Samozřejmě ne u všech, ale areál už po pár hodinách vypadal jako týden neuklízený výběh divoké zvěře.
Opět jsme si užili vydatného čekání a pozorování zástupů defilujicích zlatých, černých a pálených kokrů. Samou nervozitou jsme si ale atmosféru moc neužili. To víte, mezinárodka a Brno k tomu :-) V mezičasech jsme natrénovali předvádění a postoj. Paní Komárková nás tentokrát podporovala svojí osobní přítomností, takže zázemí jsme měli dokonalé.
Konečně jsem přišli na řadu, byla to velká konkurence - pět kokrů ve třídě, jeden hezčí než druhý. Bohužel nechyběl ani Midnight Dream a bohužel podle očekávání nás zase předhonil, spolu s Akélou Wamaskanem. I tak je to ale veliký úspěch - třetí místo v takové konkurenci. A možná... až bude Midnight v pracovní třídě.... a my v otevřené.... :-) Takže máme další VÝBORNOU, V3.
A už posíláme žádost o uchovnění poradci chovu.


Mezinárodní výstava psů všech plemen Praha 18. - 19. 11. 2006

Tak a máme tu další zkušenost. Tentokrát jsme to vzali rázně a vydali se na výstavu rovnou mezinárodní. Věděli jsme už, jak to tam vypadá, kde je areál a hlavně, pro majitele dlouhosrstých psů, že budeme pod střechou, a případná voda padající zhůry nás nerozhodí. Zmoklý kokr je zmoklý kokr :-) Měli jsme pěkný střih z "výroby" pana Ouzkého, tak jsme ho chtěli nechat vyniknout.
Do Prahy jsme s kamarádem boarder kolií dorazili brzy. Bylo dost času najít si dobré místo k čekání, koupit nové černé výstavní vodítko, které bylo ladilo a neškrtilo. Třeba nám pomůže vyhrát... Paní Komárková nás na dálku podporovala a držela palce. No a pak už jsme jen čekali. Jako vždycky, ti "strakatí" jdou až na konec. V kruhu jsme byli dva, my a náš souputník z Mladé Boleslavi. Dělali jsme, co jsme mohli. Chůzi jsme natrénovali evidentně dobře, protože máme v posudku "výbornou mechaniku pohybu". Ale tak jako tak, Midnight Dream nás zase "předběhl". Ovšem, zadostiučiněním pro nás bylo, že nejen, že máme další VÝBORNOU, ale k ní ještě Res.CAC. Takže jak jistě uznáte, vzhledem k teprve druhé výstavě, radost veliká.
Vasthi dostal za odměnu nový obojek a vodítko. Úspěch nás navnadil, takže určitě zkusíme další výstavu. Rezervy ještě máme.
Mimochodem, myslím, že kdyby se udělovala cena kokršpanělovi, který umí nejlíp vrtět ocasem, potažmo celým zadkem, a oblízal nejvíc návštěvníků, tak to bude Vasthi :-)


Česká národní výstava psů všech plemen Mladá Boleslav 22. - 23. 7. 2006

Tak už nám to začalo. Vyrazili jsme na první výstavu. Vybrali jsme si vskutku horký den, předpovídaných 33 stupňů Celsia dávalo tušit, že se pořádně zapotíme. Pobrali jsme doma všechny deštníky a slunečníky a z nich si hned vedle kruhu č. 8 postavili pěkné hnízdo. Pořádně jsme se načekali, takže bylo třeba udělat si pohodlí. Předpověď nelhala a sluníčko hřálo jako o život. Na druhou stranu ale dobře, že uschly i nejmokřejší tlapky. Na řadu jsme přišli až po dvanácté společně s dvěma dalšími souputníky. Nebudu vás napínat, dostali jsme VÝBORNOU. Byli jsme sice až třetí, ale to určitě jenom proto, že jsme byli nejmladší :-), nejvíc nervózní a hlavně taky nejméně zkušení. Přeci jenom ta elegance správného předvedení udělá své. Ale to přijde. Rozhodující bylo, že jsme dobře začali. Dostali jsme pochvalu za kompaktní a elegantní stavbu těla a pěkně modelovanou hlavu, tu chůzi do příště vylepšíme. No a nejspokojenější byl Vasthi s místní řekou, v níž se pak radostně zmáchal.Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku